Jurassie

Ponuka rozprávok

Myslíte, že by sa Vášmu dieťaťu páčilo mať doma pravekého jaštera? Práve také dobrodružstvo môže zažiť s Jurassie, ktorý vtiahne deti do dávnych dôb – do praveku. Na výlete sa im podarí nájsť obrovské vajce, jedno si tajne odnesú domov a podľa očakávania sa z neho vyliahne vtákojašter. Deti riešia, čo s ním, čím ho budú živiť a ako sa postarajú, aby prežil v súčasnom svete. S vtákojašterom Jurassie zažijú množstvo krásnych a napínavých chvíľ, a nakoniec mu nájdu aj nevestu a vrátia ho späť do „Jurského parku“.

Knižka je určená mladším školákom. V knihe okrem hlavného hrdinu, vystupuje kamarát, ktorý žije v oddelenej domácnosti, knižka teda nie je vhodná ako spoločný dar pre súrodencov.

Označené mená v ukážke zmeníme presne podľa vašej objednávky. Samozrejme, v knižke sa vyskytnú ešte mnoho krát... Do knižky vieme vložiť AKÉKOĽVEK MENO.
Ak napíšete v objednávke venovanie pre dve deti, automaticky obe zahrnieme aj do názvu knižky. Jedným pekným darčekom tak budete môcť obdarovať dve deti naraz.

Do knižky je možné vložiť ľubovoľnú fotografiu alebo obrázok, ktoré budú umiestnené pri venovaní. Pri objednávke knižky nám prosím priložte (pomocou tlačítka "Browse") fotografiu/obrázok vo formáte .jpg. Za vloženie obrázka si k cene knižky účtujeme jednorazovo 1,99 EURO.

Úryvok príbehu

...

Jedného dňa sa stalo, práve keď Terezka s kamarátmi fičali na Jurassie povetrím, že zrazu z ohradeného tajného priestoru za nimi vyletel navlas rovnaký pterosaurus a zamieril priamo k nim. Nie, nezaútočil, len sa chcel priblížiť k ich osedlanému vtákojašterovi. Bola to samička a Jurassie sa rozžiarili oči. Začal okolo mladej samičky krúžiť a ona ho lákala hlasným krákaním k sebe.

„Pozor, Jurassie!“ zvolala Terezka. „Nech sa nezrazíte. Spadli by sme!“

„Aáááúúú,“ volala zamilovaná samička.

„Áááááúúúú,“ odpovedal jej rovnako zaľúbený Jurassie.

Stále mal rád svoju rodinu: TerezkuPetra, Saskiu a Libora. Ale tu sa objavila bytosť iná ako oni. Vyzerala ako jeho odraz v hladine gabčíkovskej priehrady. Páčila sa mu a srdce mu bilo ako zvon. Deti pochopili, že ich okrídlený priateľ je už dospelý a túži si hľadať družku, s ktorou by vychoval mláďatá.

Vtom krúživý let dvoch zamilovaných vtákojašterov narušili dva hlučné vojenské vrtuľníky.

Terezka strhla Jurassie do bieleho mraku, ktorý ich ukryl, ale samička vtákojaštera, utečenkyňa z lásky, mala smolu. Vojaci ju chytili do dômyselnej siete a vliekli späť do Jurského parku, v ktorom dolu pobehovali z vajec vyliahnutí allosaurus, spinosaurus a stegosaurus so svojím brnením a tŕňmi na chvoste, aj brachiosaurus s extrémne dlhým žirafím krkom, ktorý obrovskému bylinožravcovi umožňuje dosiahnuť až hore do korún vysokých plavúňov pre potravu.

„Ajajaj,“ uvedomila si Terezka. „Kamaráti, vidíte tam dole? Každý samček má svoju samičku. Ale my sme zobrali jedno vajce do páru a tým sme nechali tú vtákojašteriu samicu dole samotnú a nášho Jurassie na našom svete tiež.“

„Ale tie vrtuľníky, uf, to bolo o fúz!“ vydýchli si deti. „Skoro nás zrazili a boli by z nás placky.“

...